Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu

Bugün saat 15.00 sıralarında Rize Emniyet Müdürlüğü binasında silah sesleri duyuldu. Tayin nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen ilçede görevli polis memuru İ.S. Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ve koruma memuru Yiğit Can Köksal’ı silahla vurdu. Hastaneye kaldırılan 3 polisten Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu.

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren polis memuru İ.S. yakalanarak gözaltına alındı.Saldırının ardından Emniyet binasında güvenlik önlemi alındı. Olay yerine Emniyet’te görevli polislerin yakınları da akın etti.

Son dakika: Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu

Saldırgan polis memuru İ.S.

SÜLEYMAN SOYLU’DAN İLK AÇIKLAMA

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı için parti genel merkezine gelen İçişleri Bakanı Soylu, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ve 2 kişinin yaralandığı silahlı saldırıya ilişkin gazetecilere bilgi verdi.

Soylu, “Şu an hastanedeler. İnşallah kurtarmak için doktorlarımız çaba gösteriyor. Olayla ilgili derin ayrıntıyı arkadaşlar ifade edecekler. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize’ye hareket ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun bu açıklamasından kısa süre sonra Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin şehit olduğu haberi geldi.

Son dakika: Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi…

RİZE VALİSİ ÇEBER: CEZASINI ÇEKECEK

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin şehit olduğu bilgisini paylaşarak saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Arkadaşlarla görüşüyor. Görüşmeden sonra tabi bunlar görüşmeye girerken tedbirler alınmakla beraber, dışarıya çıkıyor. Silahını ve teçhizatını aldıktan sonra ani ve hızlı bir şekilde makama geri dönüyor. Ve sonra hiçbir şey demeden Altuğ müdürümüz ve personel şube müdürümüz var. Önce onları, sonra koruma arkadaşı yaralıyor.

Altuğ müdürümüz durumu ağır geldi. Arkadaşlarımız her türlü müdahaleyi yaptı ancak az önce kaybettik. Mekanı cennet olsun. Vatan sağ olsun. Hepimiz çok üzgünüz.